לחץ לחיוג: 077-7298734

איציק מצברים

טיפול במצברים

כלי הרכב השונים משרתים אותנו באופן מופלא. הם מאפשרים לנו להגיע ממקום אל מקום וחוסכים מאתנו לכתת רגליים ולטרטר את עצמנו ולכן, בשל כך, הפכו להיות, לדעתם של רבים, הרגלים "החדשות" שלנו. רבים מאיתנו לא מצליחים לדמיין מה יעשו ברגע שיצטרכו לחיות ללא רכבם ויאלצו אולי לקחת, לפתע, תחבורה ציבורית.

אחת הבעיות המרכזיות בכל הנוגע לכלי הרכב הפרטיים שלנו הוא עניין תקלות הרכב. כלי הרכב, כמו כל דבר אחר, עלולים להתקלקל מסיבות כאלו ואחרות. אחת הסיבות המרכזיות שגורמות לכלי הרכב להתקלקל הם המצברים.
 

מצברים – מה הם?

אחת השאלות המרכזיות שעולות אצל נהגים רבים היא השאלה: מהם למעשה מצברים? ובכן, ניתן להסתכל על המצברים כעל לב הרכב (בדיוק כפי שנוטים להסתכל על מנוע הרכב) וזה מכיוון שללא המצבר אנו לא נוכל בעצם לתפעל את הרכב. לא נוכל להתניע את הרכב, להדליק אורות, לצפור ועד לדבר הבנאלי ביותר – לשמוע מוזיקה ברדיו.

מצבר לרכב איננו דורש טיפול מיוחד או לחילופין אינטנסיבי. מעבר לכך ואף באופן מפתיע לחלק מקוראי המאמר הנ"ל, טיפול במצבר איננו דורש מאיתנו ידע נרחב במכונאות רכב. חשוב להבין שמצברים נתונים למפגעי מזג האוויר השונים, כלומר, בחורף הם עלולים לקפוא ואילו בימי הקיץ הלוהטים הם עלולים להתחמם יתר על המידה.

ראשית כל חשוב להבין שכאשר ממלאים מים במצבר אסור שיהיו אלה מים רגילים אלא אך ורק מים מזוקקים. כמו כן, יש לבצע שטיפה על פניו של המצבר ולוודא שהאבנית והקורוזיה שהצטברו על המצבר יוצאים ממנו ומאפשרים את עבודתו התקינה. מומלץ לדעת שבמידה ונוסעים לפרק זמן ארוך, אם ניתן, לבקש מאדם קרוב מדי מספר ימים להתניע את הרכב ולקחת אותו לסיבוב של מספר דקות כך שהמצבר יוכל להתמלא. במידה והדבר איננו אפשרי – יש לנתק את כבל המינוס שלו כך שהמצבר לא יתרוקן ויישאר מלא עד אשר תחזרו.

מצברים למשאית

מצברים עבור משאית הם בדיוק כמו מצברים עבור כלי רכב ותפקידם הוא לספק למשאית חשמל. כמו כן, השוני המרכזי בין מצברים (ואין זה משנה אם מדובר על מצברים בתל אביב שנרכשו או בכל מקום אחר בארץ) עבור משאית לבין מצברים עבור כלי רכב פרטי בא לידי ביטוי קודם כל בגודל המצבר ובשל כך גם במחירו. בדרך כלל מצבר עבור משאית יכול להגיע למחיר של 1,500 ? כאשר בכלי רכב רגיל מדובר על מצברים במחירים נמוכים יותר באופן משמעותי, עד כ-500 ש"ח.

 

ליצירת קשר מלא את הטופס: